google704e7c1836bb5d80.html
top of page

BORU ENDÜKSİYON ISITMA SİSTEMLERİ

Parmaprogetti Logo.gif

Şirketimiz Boru Endüksiyon Isıtma Sistemleri ve Aksesuarlarını , temsilcisi bulunduğu endüksyon ısıtma sistemlerinde öncü İtalyan Parmaprogetti firmasından temin etmektedir. Parmaprogetti firması kurulduğu 1989 yılından itibaren boru hatları ve kaynak sonrası ısıl işlemleri konularında çalışmalar yürütmüş ve ilk bağımsız programlanabilir otomatik devirli kaynak sonrası ısıl işlem makinasını geliştirmiştir. Parmaprogetti, 1977 yılında SCR teknolojisi kullanarak, boru hatlarının ısıtılmasında çığır açan dünyaca ünlü Delta serisi hem dirençli ısıtma hem de endüksiyon ısıtma makinalarını imal etmiştir. Parmaprogetti, 1989 yılında ise dizel motorla çalışan endüksiyon ısıtma sistemlerini piyasa sunulmuştur. Diğer firmaların taklit ettiği bu sistem, daha sonra inverter teknolojisi kullanılarak yüksek performanslı Giano serisi olarak adlandırılmıştır. Boruların endüksiyonla ısıtmasında, IGBT teknolojisi kullanılarak ilk inverterli sistem Parmaprogetti tarafından imal edilmiştir. Bu teknoloji geliştirilerek 2004 yılında defa dünyaca ünlü Delta 50 endüksiyon ısıtma makinasının ilk modeli imal edilmiştir. Delta 50 dünyada kümeler halinde kullanılabilen ve böylece mevcut gücü arttıran tek sistemdir. Parmaprogetti ürünleri dünyanın önde gelen kara ve deniz boru hatlarında kaynak contalarının ısıtılmasında, kaynak sonrası ısıl işleminde ve kaynak contalarının kaplanmasında yıllardır başarıyla kullanılmaktadır. Parmaprogetti firmasının ürünleri aşağıda sunulmuştur:

DELTA50.3.PNG
Delta200.1.PNG
Delta350.1.PNG
Giano.1.PNG

Delta 50 

Parmaprogetti'nin 40 yıllık tecrübesini bünyesinde barındıran Delta 50, boru hatlarının endüksiyon ısıtma işleri için inverter teknolojisi kullanılan 70 kW gücüne kadar ayarlabilen piyasadaki en küçük makinadır. Kümeler halinde bağlanarak mevcut güç arttırılabilir. Çalıştırma düğmeleri basit olup boru hatlarında gereken birçok iş için farklı seviyelerde programlara sahiptir. 3-fazlı besleme gücü ile çalışan Delta 50, ısıtmada bile 1 güç faktörü ile çalışmakta ve çıkış kablolarında 100 metreyi aşkın mesafelerde dahi manyetik kayba yol açmamaktadır.

Delta 200

Delta 200, hızlı endüksiyon ısıtmada ya da yüksek ısılar için birebirdir.  Inverter teknolojisi sayesinde güçlü fakat küçük ebatlı bir makinadır. Özel yazılımının sağladığı üstünlükle çıkış gücü en düşükten en yükseğe kadar farklı değerlerde ayarlabilir. 3-fazlı besleme gücü ile çalışan Delta 200, ana güç kaynağındaki voltaj değişikliklerinden etkilenmeden ve ilave soğutma devresi gerektirmeden kullanılabildiği için boru kaplama fabrikaları için biçilmiş kaftandır.

Delta 350

Delta 350, hızlı endüksiyon ısıtmada ya da yüksek ısılar için birebirdir.  Inverter teknolojisi sayesinde güçlü fakat küçük ebatlı bir makinadır. Özel yazılımının sağladığı üstünlükle çıkış gücü en düşükten en yükseğe kadar farklı değerlerde ayarlabilir. 3-fazlı besleme gücü ile çalışan Delta 350, ana güç kaynağındaki voltaj değişikliklerinden etkilenmeden ve ilave soğutma devresi gerektirmeden kullanılabildiği için boru kaplama fabrikalarına uygun çözümler getirmektedir.

Giano 200

Giano 200, piyasada hem endüksiyon ısıtma için değişebilir frekanslı tek fazlı güç üretebilen hem de kaynak makinaları ve taş motorlarının çalışması için üç fazlı güç üreten çift işlevli bir makinadır. Tümleşik inverter teknolojisiyle boru ısıtma işlemleri için 200kW güç üretebilmektedir. Bu güç, ön ısıtma ve kaplama uygulamalarında en yüksek performans seviyelerini tutturmak için yeterlidir.

IH TRACTOR.PNG

Mach 2 ve Mach 3 Endüksiyon Isıtma Sistemli Paletli Traktör

COILS3.PNG
COILS4.PNG
COILS5.PNG

Uygulamaya göre özel olarak imal edilen ısıtma aksesuarları (kelepçeler)

bottom of page