google704e7c1836bb5d80.html
top of page

KAYNAK KAYIT CİHAZLARI / WELDING DATALOGGERS

TVC LOGO.png

Şirketimiz, İngiliz The Validation Centre (TVC) Ltd. firmasının  Kaynak Kayıt Cihazlarının (Welding Dataloggers) Türkiye distribütörüdür. TVC Ltd., kaynak kayıt cihazları imalatında dünyanın önde gelen firmalarından biridir. Şirketimiz, TVC'nin imal ettiği kaynak kayıt cihazlarını stoktan ve sipariş üzerine temin etmektedir. Şirketimiz ayrıca, TVC cihazlarının kalibrasyonlarını da yapmaktadır. TVC ürün gamı aşağıdaki modellerden oluşmaktadır:

ALXIII SERİSİ KAYNAK KAYIT CİHAZLARI

ALXIII Portable.jpg
ALXIII Portable
ALXIII-RS.jpg
ALXIII RS
ALXIII Workstation1.jpg
ALXIII RM

Arc Logger XIII Serisi, taşınabilir, tezgah üstü veya iş istasyonu olarak üç şekilde sunulmaktadır. Akü grubu ya da doğrudan elektrikle çalışan bu cihaz atölyede ya da sahada ark kaynağı yapılan her işte kullanılabilir ve şu değişkenleri kaydedebilir: gerilim, akım, tel besleme hızı, kaynak hızı, gaz debisi, sıcaklık, arındırılmış oksijen seviyesi, sıcak tel akımı ve voltaj değişkenleri. Cihazla birlikte standart olarak gerilim ve akım ölçüm kabloları verilmektedir. Diğer değişkenler talep üzerine ayrıca fiyatlandırılır.  Cihaz, bütün bu değişkenlerin ortalamasını ve otomatik ısı girdisini hesaplar ve enerji hesaplamalarını yapar. ALXIII, yalnızca tek bir kaynak ünitesine bağlanabilir. Ancak, ilave modüllerle kanal sayısı 4'e kadar çıkartılabilir. Bu şekilde, çift torçlu çift kafalı otomatik boru kaynak sistemleriyle ve sıcak tel beslemeli gazaltı kaynak makinalarıyla kullanılabilir. İsteğe bağlı darbeli çalışma şeklinde cihaz, ASME IX (2015), EEMUA 158 nolu Yayın  (3. Basım) ve PD ISO/TR 18491:2015 normlarına uygun olarak karmaşık kaynak dalgaşekillerini doğrulukla izler. Cihaz içine yerleştirilmiş ve raporlamada kullanılan yazılıma uygun bir yazıcı kaynak verilerini anında kağıda döker. Cihaz ve aksesuarları, deniz, hava ve kara taşımalarına da uygun olan sağlam bir taşıma çantası içinde sunulmaktadır. ALXIII, boru hatlarında kullanıma özel yazılımıyla birlikte verilmektedir.

MINI ARC LOGGER MALIII KAYNAK KAYIT CİHAZLARI

MALIII.jpg
MALIII 4CHANNEL.jpg

MALIII Serisi, kaynak kayıt cihazları taşınabilir tipte 2 kanallıdır (iki kaynak makinasına bağlanabilir). 4 kaynak makinası veya torçu ile birlikte kullanılmak üzere 4 kanallı modeli da mevcuttur. Sağlam aluminyum gövdesiyle birlikte yalnızca 9 kg ağırlığındadır. Kurulumu basit olup dakikalar içinde tamamlanabilir.  Saha kullanımında kendini kanıtlamış probları, IP sınıfında kontrol düğmeleri en sert koşullarda bile çok az bakımla kullanılmasına imkan verir. İsteğe bağlı olarak verilen hava koşullarına  dayanıklı sert plastik taşıma çantası her türlü hava koşulunda kullanım, taşıma ve depolamaya izin verir. Cihaz standart olarak, akım, gerilim, ark süresini kaydeder; ark enerjisini ve ısı girdi değerini hesaplar.

Ana Özellikleri

* Problar: 2000A değere kadar akım, 100V değere kadar gerilimi ölçebilir

* Kaydedilebilen kaynak işlemleri: özlü tel ark kaynağı (FCAW), gazaltı ark kaynağı (GMAW), elektrik ark kaynağı (SMAW), tozaltı ark kaynağı (SAW)

* Ekran: 5.7" TFT

* Akü: tek şarjla 8 saat çalışabilmektedir. 90-240V AC şarj cihazı verilmektedir.

* Kayıt Kapasitesi: 4GB hafıza kartı (Excel uyumlu veri kaydı)

* İsteğe bağlı aksesuarlar: klavye, harici taşınabilir yazıcı, tel besleme hızı ölçüm probu, otomatik yöntemler için kaynak hızı ölçümü, gaz debisi ve tüketimi, ön ısıtma ve paso aralarındaki ısıyı ölçmek için K-tipi sıcaklı probu

MONARC2 KAYNAK KAYIT CİHAZI

MonArc2.jpg

 MonArc2 ,  tek kanallı en düşük maliyetli taşınabilir kaynak kayıt cihazıdır. 4 kg'lık sağlam plastik gövdesi ile kolayca taşınabilir ve kurulumu kısa sürede yapılabilir.  Saha kullanımında kendini kanıtlamış probları, IP sınıfında kontrol düğmeleri en sert koşullarda bile çok az bakımla kullanılmasına imkan verir. 

Ana Özellikleri

* Problar: 2000A değere kadar akım, 100V değere kadar gerilimi ölçebilir

* Kaydedilebilen kaynak işlemleri: özlü tel ark kaynağı (FCAW), gazaltı ark kaynağı (GMAW), elektrik ark kaynağı (SMAW), tozaltı ark kaynağı (SAW)

* Ekran: 5.7" TFT

* Akü: tek şarjla 8 saat çalışabilmektedir. 90-240V AC şarj cihazı verilmektedir.

* Kayıt Kapasitesi: 4GB hafıza kartı (Excel uyumlu veri kaydı)

* İsteğe bağlı aksesuarlar: harici taşınabilir yazıcı, tel besleme hızı ölçüm probu, gaz debisi ve tüketimi.

bottom of page